Manikyr me një zemër transparente: ide, foto.

Manikyr me një zemër transparente: ide, foto.

Me ditën e Shën Valentinit, është koha të mendoni për një manikyr me temë feste. Një manikyr për Ditën e Shën Valentinit do të plotësojë organikisht imazhin tuaj, do të bëhet kulmi i tij dhe do t'ju gëzojë dhe do t'ju kujtojë momentet e ngrohta kur festa më romantike ka mbetur pas.

Cilin opsion dizajni të zgjidhni? Shikoni foton e manikyrit për 14 shkurt, shikoni tendencat më të fundit të modës dhe tregoni një ide elegante mjeshtrit tuaj!

Dizajni i zemrës

Zemrat - të mëdha dhe të vogla - simboli kryesor i Ditës së Shën Valentinit. Manikyr me temë festive nuk mund të bëjë pa këto simbole të dashurisë. Ju mund të vizatoni zemrat në thonjtë me:

 • llak i kuq
 • Glitter, i cili duhet të aplikohet në disa shtresa në mënyrë që ato të shtrihen fort
 • Rhinestones me të cilat mund të shtroni zemra të mëdha në të gjithë pllakën e thonjve

Gjithashtu në dyqane mund të blini rhinestones të vegjël në formën e zemrave, të cilat do të duken shumë të pazakonta dhe mbresëlënëse. Nëse mjeshtri juaj nuk grumbulloi dekor me temë në prag të festës, blini vetë diamantët e rremë në çdo dyqan të qytetit ose dyqan online dhe shkoni në sallon plotësisht të armatosur.

Kombinimet e ngjyrave të manikyrës për ditën e të dashuruarve

Kombinimi më tradicional i ngjyrave është e bardha dhe e kuqja. Mund të jenë ose zemra të kuqe në një sfond të bardhë, ose anasjelltas. Të dy opsionet duken shumë të mira për shkak të përdorimit të nuancave të kundërta. Dhe më e rëndësishmja, dizajni i bërë në një gamë të tillë ngjyrash definitivisht nuk do të kalojë pa u vënë re!

Gjithashtu, paleta tradicionale mund të hollohet me ngjyra të tjera:

 • Burgundy. Nëse e kuqja e ndezur duket shumë provokuese, përdorni në vend të saj ngjyrë burgundy. Një manikyr në një gamë të tillë do të duket jo më pak mbresëlënëse dhe do të përshtatet lehtësisht në një pamje më të përmbajtur.
 • E zezë. Një nuancë e zezë do të përshtatet në mënyrë të përkryer në një kombinim të kundërt të bardhë dhe të kuq. Ata mund të rrethojnë zemrat përgjatë konturit ose të vizatojnë elemente të tjera dekorative në thonjtë e tjerë, për shembull, bizele, vija, etj.
 • Portokalli dhe rozë. Dy nuanca të tjera që do të përshtaten shumë mirë në një manikyr romantik për ditën e të dashuruarve.
 • Sequins argjendi. Argjendi është nuanca më e gjithanshme e shkëlqimit që kombinohet mirë me çdo ngjyrë tjetër për një pamje festive dhe me veshje.

Nëse kombinimi i të bardhës dhe të kuqes ju duket shumë banal ose sfidues, jepini përparësi një palete të bardhë dhe rozë. Këto nuanca duken shumë femërore, të buta dhe më e rëndësishmja, ato janë të shkëlqyera për dizajn tematik për ditën e Shën Valentinit.

Cilat elemente dekorative kombinohen me zemrat

Fashionistet më diskrete që preferojnë një dizajn diskret duhet të bëjnë një manikyr të thjeshtë më 14 shkurt dhe të dekorojnë 1-2 thonj në secilën dorë me zemra të vogla. Nëse dëshironi një dizajn më të guximshëm në thonjtë tuaj, jepni përparësi zemrave të mëdha ose kombinoni ato me elementë të tjerë dekorativë, për shembull:

 • Bizele të mëdha ose të vogla
 • Vija vertikale ose horizontale
 • harqet
 • puthje

Është e rëndësishme të mos përdorni më shumë se dy printime në të njëjtën kohë. Kjo do të thotë, nëse motivi kryesor i manikyrës janë zemrat, ai mund të hollohet me një model tjetër, por asgjë më shumë. Një manikyr elegant për pushime duhet të jetë mjaft i përmbajtur dhe jo i mbingarkuar, atëherë do të duket i përshtatshëm dhe do të tregojë një ndjenjë të shkëlqyer stili!

Manikyr më 14 shkurt shoqërohet kryesisht me të kuqe, ngjyrën e dashurisë, emocione të ndritshme, trëndafila të bukur festiv. Ashtu si buzëkuqi i kuq, llaku i së njëjtës nuancë është një klasik i përjetshëm që i ka rezistuar kohës. Pavarësisht se shumë tendenca të reja na ofrohen rregullisht, e kuqja në të gjitha variacionet e saj gjen rëndësinë e saj në çdo stinë. Dizajni i kuq, i guximshëm, seksi dhe tepër tërheqës, tërheq dhe mahnit, duke dekoruar marigoldë me gjatësi dhe forma të ndryshme.

Opsionet e manikyrave për idetë e reja fotografike të Ditës së Shën Valentinit 2020

Sigurisht, kjo festë lidhet kryesisht me simbolin kryesor të të gjithë të dashuruarve - zemrën. Një manikyr elegant me zemra, i bërë me ngjyra të kuqe ose rozë, është ndoshta opsioni më i popullarizuar i dizajnit të thonjve për festën e 14 shkurtit. Të njohura janë edhe manikyrët me engjëj, fjongo, puthje, staza, ari ose argjendi etj. Në vitin 2020 është në trend një manikyr natyral me stil minimalist në stilin minimalist. Prandaj, kur bëni një manikyr për ditën e Shën Valentinit, përpiquni të mos lyeni të gjithë thonjtë tuaj, por bëni vetëm thekset e duhura që tregojnë temën e festës. Manikyrja klasike e kuqe (frëngjisht ose hënë) është gjithashtu e rëndësishme, mjafton të dekoroni një ose dy thonj, për shembull, me ndihmën e ngjitësve.

Nëse bëni një manikyr të tillë, atëherë mbani mend se teknika Negative Space Nail Art tani është e popullarizuar (dizajni i thonjve me zona që nuk janë të mbuluara me llak xhel). Çfarë opsionesh të tjera për dekorimin e thonjve mund të përdorni përveç ngjitësve? Mund të armatoseni me penela të holla dhe të kryeni manikyr artistik të një autori, por kjo do t'ju marrë kohë. Nëse nuk është aty, atëherë mund të shtroni shpejt një zemër me diamant të rremë ose thumba metalike për dizajnin e thonjve në gozhdën e gishtit të unazës, ose të prerë me kujdes simbolin e festës nga fletë ari. Nga rruga, shpesh në dyqanet online mund të gjeni diamant të rremë dhe bizhuteri thonjve të bëra menjëherë në formën e një zemre.

Manikyr romantik 2020 Shigjetat e Cupid-it artikuj të rinj

Sigurisht, çdo fashionist e lidh ditën e Shën Valentinit me simbolin kryesor të ditës së Shën Valentinit - zemrën, një atribut i domosdoshëm për të gjithë të dashuruarit. Manikyr elegant me zemra, i bërë me ngjyra të kuqe ose rozë - dizajni më i popullarizuar i thonjve në variacione të ndryshme. Theksoni thekset e duhura që tregojnë temën e festës. Fraza popullore "Të dua" mund të vizatohet në një gisht ose të shtrihet mbi disa. Arinjtë e adhurueshëm Teddy, macet dhe elefantët e përshtatur nga zemra do të duken me butësi. Po një manikyr me shenja puthjeje në thonj dhe fjalën “Kiss”?;) Dhe kompozime të tëra në stilin “Love is…”, m? Manikyri i Shën Valentinit është pafundësisht i larmishëm, por gjëja kryesore që duhet mbajtur mend kur zgjidhni një dizajn është se manikyrja e stilit romantik të shkurtit që keni planifikuar do të shprehë dëshirat tuaja. Ngjyra klasike dhe kryesore për ditën e të dashuruarve është e kuqja. Edhe një shtresë e thjeshtë me një ngjyrë me xhel-llak të kuq, e bërë për pushime, do të duket e përshtatshme dhe e bukur. Simboli kryesor i dashurisë është zemra, dhe një manikyr për ditën e Shën Valentinit me zemra është porosia më e njohur nga një mjeshtër gozhdë në prag të festës. Ata që preferojnë manikyrën franceze gjithashtu nuk do të mbeten pa një dizajn në modë të thonjve, gishti i unazës mund të zbukurohet me një model zemre, të shtrojë një zemër me gurë ose të krijojë një zemër voluminoze nga karkaleca në një gozhdë.

Manikyr për ditën e të dashuruarve për thonjtë e shkurtër foto 2020

Një manikyr elegant me zemra, i punuar me ngjyra të kuqe ose rozë, është ndoshta dizajni më i pëlqyer i thonjve të shkurtër për festën e 14 shkurtit. Të njohura janë edhe manikyrët me engjëj, fjongo, puthje, staza, ari ose argjendi etj. Në vitin 2020 është në trend një manikyr natyral me stil minimalist në stilin minimalist. Prandaj, kur bëni një manikyr për ditën e Shën Valentinit, përpiquni të mos lyeni të gjithë thonjtë tuaj, por bëni vetëm thekset e duhura që tregojnë temën e festës. Manikyrja klasike e kuqe (frëngjisht ose hënë) është gjithashtu e rëndësishme, mjafton të dekoroni një ose dy thonj, për shembull, me ndihmën e ngjitësve. Nëse bëni një manikyr të tillë, atëherë mbani mend se teknika Negative Space Nail Art tani është e popullarizuar (dizajni i thonjve me zona që nuk janë të mbuluara me llak xhel). Cilat opsione për dekorimin e thonjve të shkurtër mund të përdoren ende përveç ngjitësve? Mund të armatoseni me penela të holla dhe të kryeni manikyr artistik të një autori, por kjo do t'ju marrë kohë. Nëse nuk është aty, atëherë mund të shtroni shpejt një zemër me diamant të rremë ose thumba metalike për dizajnin e thonjve në gozhdën e gishtit të unazës, ose të prerë me kujdes simbolin e festës nga fletë ari.

Dizajni i thonjve për 14 Shkurt me diamant të rremë artikuj të rinj 2020

Rhinestones janë elementi kryesor i dekor. Ato mund të jenë ose neutrale (të bardha, transparente, shampanjë) ose jo. E gjitha varet nga nuanca e zgjedhur e llakut, xhel-llak dhe disponimi juaj. Me diamantët e vegjël mund të shtroni një zemër të vogël të tërë në një gozhdë ose të bëni një diptik (dy thonj janë zbukuruar me gjysmat e zemrës) dhe një manikyr spektakolar është gati për 14 shkurt! Diamantët krijojnë një kontrast ose përdoren për të dalluar dy ose tre nuanca llaku ose xhel-llak. Për shembull, një variant në temën e një manikure të hënës do të duket elegant dhe romantik: vrima e thonjve është e mbushur me kristale të vogla në mënyrë që të formohet një zemër, ose shtrati i thonjve thjesht përshkruhet nga një linjë "zemre" e diamantëve të rremë.

Të jesh më e bukura në ditën e Shën Valentinit nuk është një ëndërr, por më tepër detyrë e çdo vajze që dashuron dhe është e dashuruar. Në këtë ditë, çdo përfaqësues i seksit të drejtë dëshiron të jetë i papërmbajtshëm deri në majat e gishtave të saj. Dhe, prandaj, duhet të mendoni për një manikyr të bukur më 14 shkurt.

Profesionistët ofrojnë të zgjedhin modelet më origjinale të thonjve dhe modelet më të pazakonta deri më 14 shkurt. Zemra, deklarata dashurie, vizatime qesharake apo dekor elegant - çfarë do të zgjidhni? Nëse 14 shkurti është i ngopur me dashuri dhe atmosferë romantike, atëherë pse të mos u jepni thonjve tuaj pamjen e duhur në këtë ditë?! Dhe do të jetë shumë e lehtë për ta bërë këtë. Vetëm tre ngjyra kryesore merren për punë - e bardhë, rozë dhe e kuqe. Ato mund të përdoren vetëm ose të kombinuara. nisin. Epo, dhe më e rëndësishmja, mos harroni për vizatimet në thonjtë e një teme dashurie, për shembull, në formën e zemrave.

Ngjyra e kuqe simbolizon pasionin, dashurinë, ndjenjat pasionante. Prandaj, një manikyr klasik i kuq i ndezur do të jetë shumë i përshtatshëm në këtë ditë. Asgjë e tepërt - gjithçka është strikte dhe klasike. manikyr i kuq.

Një manikyr i tillë i ndritshëm mund të hollohet dhe t'i japë një pamje të veçantë. Për ta bërë këtë, keni nevojë për llak të bardhë dhe një kruese dhëmbësh të hollë. Duke marrë vetëm një pikë llak, mund të formoni një zemër prej saj, dhe jo vetëm një, por një varg të tërë. Manikyrja klasike e kuqe merr menjëherë një pamje më romantike për mua. Si një manikyr, ju mund të zgjidhni një ton më të qetë rozë si bazë. Por vizatimet me një nuancë të kuqe do të ndihmojnë për ta bërë atë më festiv. Nëse tashmë jeni jashtë moshës së zemrave në thonjtë tuaj ose thjesht nuk ju pëlqejnë ngjyrat e ndezura, mund të përdorni një opsion më të qetë, por jo më pak festiv. Një ton i qetë i llakut merret si bazë. Mbi pidh të hollëme një pikë, mund të aplikoni një model të vogël me llak të bardhë. Ose shtoni disa rhinestones në gozhdë.

Dizajni i thonjve me llak xhel për Ditën e Shën Valentinit 2019 foto të reja

Nga rruga, ju gjithashtu mund të bëni disa hapa larg ngjyrave në modë të këtij sezoni: një manikyr festiv përfshin eksperimente dhe vendime të guximshme! Nuk është aspak çudi që ideja e parë që ju vjen në mendje është të bëni një manikyr interesant me zemra me duart tuaja, sepse është zemra që është një nga simbolet më të habitshme dhe tradicionale të dashurisë dhe romancës.

Përveç kësaj, zemrat e lezetshme dhe të lezetshme mund të dekorojnë shumë mirë thonjtë: ngjyrat e këndshme, forma e thjeshtë dhe pajtueshmëria e lehtë me elementë të tjerë të imazhit, shtyn shumë vajza drejt një dizajni të tillë. Nëse jeni të shqetësuar se zemrat nuk janë origjinale dhe banale, është e kotë, sepse kjo është bukuria e një modeli të tillë: kombinime të ndryshme dhe skema ngjyrash mund ta bëjnë gjithmonë manikyrën tuaj unike!

Për shembull, dikujt i pëlqen një lustër me bazë të ndezur, të bardhë ose të zezë, dhe një palë zemra në një ngjyrë të kundërta që bien në sy në të. Ngjyrat më të mira për t'u përdorur për këtë zgjidhje janë: e bardha+e kuqe, e kuqe+ e bardhë, e zezë+bardhë, e zezë+e kuqe, e bardhë+rozë, ku ngjyra e parë është ngjyra bazë dhe ngjyra e dytë është ngjyra e zemrës.

Fotot më të mira të manikyrës për artikujt e rinj të 14 shkurtit

Ju prezantojmë një manikyr shumë të bukur me zemra. Dita e Shën Valentinit është një festë relativisht e re për ne. Kjo është një ditë romantike dhe një kohë kur çiftet e dashuruar bëjnë çmos për të shprehur dashurinë e tyre. Shumë çifte e duan këtë festë, përgatiten dhe presin. Në këtë ditë, të gjithë të dashuruarit duan të bëjnë përshtypje shpirtrat e tyre binjakë.

Për më tepër, nuk është e nevojshme të jepni karta dhe dhurata, për shembull, mund të shkruani një poezi, të përgatisni një dhuratë surprizë të bërë në shtëpi ose të bëni një manikyr të pazakontë me zemra për Ditën e Shën Valentinit me fjalë njohjeje për të dashurin tuaj. Në fund të fundit, një dhuratë kaq e veçantë do të mbahet mend përgjithmonë. Heart Nail Art - Manikyr kryesor për ditën e Shën Valentinit

Zemra është simboli kryesor i Ditës së Shën Valentinit. Nuk është çudi që – ndryshe nga anatomia – zemrat e festave fillojnë të rrahin në thonjtë e tyre. Të gjitha fotot në material janë zmadhuar, kështu që ju mund të shihni lehtësisht jo vetëm detajet e vizatimeve të përshkruara në thonjtë, por edhe emrat e blogerëve të bukurisë me prirjet e miniaturistëve, dhe nganjëherë emrat e llaqeve që ata përdornin në një përshtatja e frymëzimit.

Manikyr për Ditën e Shën Valentinit 2019 foto të reja

E verdhë, jeshile, blu, vjollcë, e zezë - çdo nuancë llak është e dobishme për vizatimet në thonjtë për Ditën e Shën Valentinit. Një puthje ajri e dërguar nga një dorë me një manikyr të tillë mund të konsiderohet e folur. Mbishkrimet romantike në thonjtë janë të mira edhe nëse është më e vështirë për ju të thoni tre fjalë të thjeshta sesa t'i përshkruani ato me mjeshtëri në thonjtë tuaj. Vizatimet më të thjeshta në thonjtë për ditën e Shën Valentinit Bëni manikyrën tuaj të zakonshme. Mund t'i mbuloni edhe thonjtë me llak nudo të matur. Dhe aplikoni simbolet e festës vetëm në një gozhdë. I shpejtë por efektiv.

Manikyr në modë me zemra për Ditën e Shën Valentinit 2019 foto të reja

Zemrat mund të përzihen me elementë të tjerë, duke marrë kombinime mjaft të papritura dhe të suksesshme: zemra me shirit, kafaz, bizele ose mbishkrime që bërtasin për deklaratat e dashurisë. Dikujt mund t'i pëlqejë një manikyr i pazakontë francez, "buzëqeshja" e bardhë e së cilës zëvendësohet nga zemra të shumta.

Fantazia nuk është anuluar, natyrisht, opsionet më komplekse të dizajnit janë mjaft të vështira për t'u nxjerrë vetë, kështu që mund të ia vlen të kontaktoni një mjeshtër profesionist në raste të tilla. Në sallonet e manikyrave, jo vetëm që do të përshkruheni me një vizatim të rregullt dhe profesional, por gjithashtu do t'ju ofrohet një det idesh dhe opsionesh të tjera për thonjtë tuaj të pushimeve. Por, për fat të mirë, shumica dërrmuese e ideve mund të realizohen me përpjekje të pavarura.

Dizajni i thonjve për 14 Shkurt 2019 foto të reja

Minimalizmi në manikyr është opsioni më i gjithanshëm për ata që nuk duan të "lidhin" udhëtimin e tyre në një sallon bukurie ekskluzivisht për festën e të gjithë të dashuruarve. Thjesht thonjtë e bukur, të rregulluar me një manikyr francez ose një llak të bukur të thjeshtë janë zgjedhja e fashionisteve praktike. Maksimumi që mund të thotë se manikyrja është ende festive është një ngjitëse e vogël, e pastër ose një vizatim në formë zemre.

Manikyr në modë për 14 Shkurt me diamantët e rremë 2019 foto të reja

Përmirësime në formën e modelimit dhe rhinestones në thonjtë, dizajni i secilës gozhdë në mënyrën e vet, unike, përdorimi i shablloneve speciale (natyrisht, në formën e një zemre!) Vizatimet qesharake në formën e një diptiku do të apelojnë për adhuruesit e gjithçkaje origjinale dhe e pazakontë. Vërtetë, nuk duhet të abuzoni me këtë teknikë - një manikyr i tillë lehtë mund të kthehet nga festiv dhe elegant në pa shije dhe të ngathët.

Manikyr i hënës në modë për 14 shkurt 2019 foto të reja

Manikyr "Moon" - trendi aktual i stinëve të fundit- mjaft i përshtatshëm si një manikyr festiv deri më 14 shkurt. Thjesht shtoni një pikë imagjinate - dhe thonjtë tuaj do të duken jo vetëm të bukur dhe të rregulluar, por edhe "jo si të gjithë të tjerët". Për më tepër, nuk duhet të vareni në "xhaketën e kundërt" të zakonshme - hidhini një vështrim më të afërt variacionet e reja në temën e manikyrës "hënore".

Vizatime në thonj për ditën e Shën Valentinit 2019 foto të reja

Sigurisht imazhi më i pëlqyer për ditën e të dashuruarve, kishte dhe mbetet një zemër e pakomplikuar, e cila megjithatë mbart kuptimin e shenjtë të një deklarate dashurie për njerëzit më të afërt dhe më të dashur. Nuk duhet ta braktisni këtë traditë të mirë në prag të festës së radhës më 14 shkurt.

E dyta më e njohura në listën e vizatimeve të aplikuara në thonjtë më 14 shkurt, është mbishkrimi "UNË TË DUA" dhe variacione të ndryshme mbi këtë temë të përjetshme. Zgjidhni atë që ju përshtatet! Fashionistet e pamatur dhe të gëzuar do t'i kushtojnë patjetër vëmendje një tjetër trendi aktual të "zemrës" në manikyr deri më 14 shkurt. Këto janë të gjitha llojet e sfungjerëve dhe "puthjeve".

Epo, ku pa lule në një manikyr festiv?! - Lërini trëndafilat në miniaturë dhe përfaqësuesit e tjerë të botës së florës të pikturuar në thonjtë tuaj të bëhen një aluzion transparent për gjysmën e dytë të dhuratës më të dëshiruar për ditën e Shën Valentinit - një buqetë e madhe aromatike. Imazhe qesharake - për vajzat me humor dhe për ata që ende ndihen si një vajzë e vogël e djallëzuar në zemrat e tyre. Macet, personazhet vizatimorë dhe harqet qesharake - në prag të Ditës së Shën Valentinit, mund të luani pak keq.

Xhaketë e modës për 14 shkurt foto e re

Manikyr i thjeshtë për foton e re të 14 shkurtit

Blehet një fustan festiv për ditën e të dashuruarve, flokët dhe grimi janë në rregull, është koha për të bërë një manikyr deri më 14 shkurt! Në fund të fundit, në një takim romantik duhet të dukeni perfekte! Ndoshta sot ai do të thotë fjalët e shumëpritura!

Në ditën e Shën Valentinit, romanca dhe butësia mbretërojnë kudo, njerëzit i dhurojnë njëri-tjetrit Valentine të ndritshme. Vajzat janë veçanërisht të bukura në këtë ditë. Gjithçka është menduar deri në detajet më të vogla, duke përfshirë artin origjinal të thonjve.

 • E kuqe- ngjyra e pasionit, e dashurisë gjithëpërfshirëse! Ai tërheq vëmendjen, dallon një grua nga turma. Zonjat mbulojnë plotësisht thonjtë e tyre me një ngjyrë të kuqe gjaku, të sigurta në veçantinë e tyre.

 • Rozë- ngjyra e butësisë, ëndrrave dhe ndjenjave romantike që sapo po shfaqen. Duket shkëlqyeshëm në thonjtë e vajzave të reja të turpshme dhe modeste, të cilave sapo u ka ardhur dashuria e parë.

 • E bardha- ngjyra e pastërtisë, ndershmërisë, virgjërisë. E lidhur me fustanin e bardhë si bora e nuses. Në vetvete, ajo duket neutrale në thonjtë, por në kombinim me ngjyra të tjera - e shkëlqyer!

 • Koral, vjollcë, purpur, jargavan- variacione të suksesshme të së kuqes, të cilat shpesh përdoren për manikyr festiv.

 • Hije blu dhe jeshile Më mirë ruani për raste të tjera. Kuptimi i këtyre ngjyrave nuk ka të bëjë me ndjenjat emocionale dhe përvojat e dashurisë. Blu simbolizon të ftohtin, indiferencën, trishtimin. E gjelbra tregon që zemra juaj është e qetë, indiferente, ende e papjekur për një marrëdhënie romantike. Por e zeza ndonjëherë përdoret për të krijuar vizatime, goditje, karaktere shkrimi.

Ide për manikyr për 14 shkurt

Lexoni gjithashtu: Xhel-llak manikyr i dasmës: përfitime, ide, foto

 • Zemrat. Atributet më të zakonshme të festës! Mijëra opsione dhe konfigurime! Zemrat mund të përshkruhen në majat e thonjve ose në një mënyrë kaotike. Ato mund të jenë të mëdha, duke mbuluar të gjithë gozhdën, ose të vogla. Vizatoni ato me një furçë, pika ose kruese dhëmbësh të rregullt. Ngjitni ngjitëse minx me zemra ose përdorni teknologjinë e stampimit. Shikoni sa të adhurueshme janë zemrat në foto!

 • Sequins. Në një ditë si kjo, ju gjithmonë dëshironi të shkëlqeni! Rhinestones, gurë të vegjël vezullues, argjend dhe flori do të dekoroj thonjtë tuaj me dinjitet. Glitter gjithashtu mund të aplikohet në majë të një baze të ndritshme ose të plotësojë modelin e krijuar me to.

 • Mbishkrimet. Fjalët e shkurtra tematike, të njohura LOVE, KISS, You & Me, I LOVE YOU, LOVE ME do të lënë të kuptohet për ndjenjat tuaja. Nëse nuk guxoni të rrëfeni dashurinë tuaj drejtpërdrejt, shkruani në thonjtë tuaj! Thuaji djalit fjalët e duhura!

 • Vizatime. Imazhet me temë vendosin në mënyrë të përkryer disponimin festiv. Me bojë xhel ose llak të thjeshtë, ju mund të përshkruani sfungjerë, shigjeta të Cupidit, çelësat në zemrën e një të dashur.

 • Ngjitëse. Me ndihmën e filmave ngjitës, mund të krijoni murale të tëra në thonjtë tuaj nga zemra, lule dhe kaçurrela. Ose ndoshta do të jenë kafshë të vogla qesharake, siç janë macet e dashura.

 • Lule.Çdo grua i do lulet. Është kaq e lezetshme, lozonjare, festive! Petalet delikate do të japin imazhin e feminitetit! Trëndafilat lulëzojnë veçanërisht shpesh në majë të gishtave!

 • Frengjishtja klasike- opsioni më i thjeshtë dhe më i matur. Një manikyr i zakonshëm francez me dy ngjyra në rozë ose një ngjyrë tjetër pastel do të duket elegante dhe e sofistikuar! E pershtatshme per cdo situate komunikimi! Nëse dëshironi, xhaketa mund të zbukurohet me modele të vogla.


Ju pëlqeu artikulli? Ndaje me miqte!